2 ocak dolar- euro parite analizi aşağıda yer almaktadır.
Foreks hisse haberleri, borsa yorumları, şirket tiyoları ile altın fiyatlarını da güncel olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

EUR/USD ANALİZ

Küresel hisse senedi piyasaları bu yıl, Avrupa borç krizi ve yavaşlayan küresel ekonomik büyümenin riskli varlıklara yönelik talebi düşürmesinin ardından 6.3 trilyon dolar kaybetti. Financial Times Deutschland’ın haberine göre, Alman kanun yapıcılar, Avrupa İstikrar Mekanizması’na fon ilave edilmesinin hızlandırılmasına yönelik koşullar getirilmesi çağrısında bulundu. İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, bugünkü kabine toplantısının ardından, bütçe açığının azaltılmasına yönelik tedbirler açıkladı.

Londra’da Standard Chartered Plc başekonomisti Gerard Lyons, “Avrupa gelecek yılın ilk yarısında derin bir resesyonla karşılaşacak” dedi ve “Avrupa dehşet bir durumda. Temel göstergeler iyi değil. Politika duruşu korkunç ve güven param parça” değerlendirmesinde bulundu.

EUR/USD paritesi 1,2860 desteğinden aldığı güçle yükselişini haftanın son günü devam ettirdi ancak açılış sonrası var olan yükselişlerini bitirmek ve yerine beklenilen seyir olan düşüşlere devam etmek istemektedir. ABD borsalarının kapalı olması paritenin bugün için sakin bir seyirle hareket etmesine neden olabilir.

Gün içerisinde 1,3020 ve 1,2860 seviyeleri kritik birer seviye olarak göze çarpmaktadır. 1,3020 direncinin geçilmesi düzeltme yükselişlerinin devamı için sinyal teşkil ederken, 1,2860 desteğinin kırılması ise var olan düzeltmenin bittiğini ve 1,2500 seviyesine doğru yeni bir düşüş dalgası başlayacağını söyleyebiliriz.

Bu yüzden de belirttiğimiz iki seviyeyi kontrol ederek bu seviyelerin dışına çıkılması ile işlemlerinize ilave işlemler ekleyebilirsiniz.

Pivot;1,2995

Destek; 1,2900 –1,2850-1,2820

Direnç; 1,2950 – 1,3050–1,3100

Kaynak:Lider Forex