Anasayfa » 2011 » Mayıs
Seçime kadar yatırımcı borsada ne yapmalı? borsa gündem borsa yorumları

Seçimin yaklaştığı bu günlerde yatırımcı neye dikkat etmeli? Borsada alım yapılmalı mı? Nakitte kalmak avantajlı mıdır?

Borsa gündeminin öne çıkan haberlerini veborsa yorumlarını sizlere sunuyoruz:

Merkez Bankası’nın cari açık konusunda bir müdahalede bulunmaması, buna karşılık dövizdeki yükselişi sınırlandırmak için döviz alım ihalelerinde indirime gitmesiyle haftaya yatay başlangıç yapan İMKB 100 Endeksi’nde kayıplar yüzde 2’ye yaklaştı.

TCMB’nin piyasa beklentileri paralelinde faiz oranlarında ve munzam karşılıklarda değişikliğe gitmemesi kararı olumlu algılansa da Yunanistan’ın yabancı yatırımcılar tarafından satış bahanesi olarak kullanılması ve yabancı payının düşmeye devam etmesi IMKB-100 endeksinin geçtiğimiz haftayı yüzde 1.4 değer kaybıyla tamamlamasına neden olmuşu.

Credit Suisse’nin Türk bankacılık sektörü ile ilgili hedeflerini düşürmesi ve JP Morgan’ın Türkiye’nin global gelişmekte olan piyasalar portföyü içindeki konumuna ilişkin tavsiyesini piyasaaltı getiri önerisine çekmesi satış baskısını artırıcı unsur oldu.

Piyasalardaki son gelişmeleri değerlendiren Turkish Yatırım Araştırma Müdürü Mehmet Baki Atılal, seçim sonrasında piyasalarda yaşanabilecek senaryoları BORSAGUNDEM.COM ile paylaştı.

SATIŞLAR DEVAM EDECEK

Merkez Bankası’nın cari açık konusuna yaklaşımı, dövizdeki yükselişi sınırlandırmak için döviz alım ihalelerinde 10 milyon dolarlık indirime gitmesi ve önümüzdeki dönemde munzam karşılıklarındaki artış yönündeki beklentiyi sınırlandırmasına neden olduğunu söyleyen Mehmet Baki Atılal, ana gündem maddesinin seçim olmasından dolayı piyasaların seçime riskli girmek istemediklerinin altını çizdi.Atılal şöyle devam etti: “Seçim sonrası mecliste milletvekili sayısının nasıl dağılacağı belli değil. Referanduma gidilip gidilmeyeceği sorusu var. Kimse risk almak istemiyor. Direnç seviyelerini zaten hacimli geçemedik. Dolayısıyla satışlar devam ediyor ve önümüzdeki günlerde de devam edecek.”

2 SENARYO 1 SONUÇ

Mehmet Baki Atılal, gündemin ana konusu olan seçimin öncesi ve sonrasında piyasaları şöyle değerlendirdi: “Cari açıkla birlikte resim değişmeye başladı. Anketlerdeki beklentiler de değişmeye başladı. Yabancı yatırımcıların bize bakış açısı da değişmeye başladı. Bütün olumsuzluklar bir anda ortaya çıktı. Yükseliş direk satış fırsatı olarak değerlendirildi. Sabah Avrupa borsalarına göre olumlu bir başlangıç yaptık. Orası da bir satış fırsatıydı. Onlar hiçbir şekilde kaçırmadılar. Faiz yüzde 9’un üzerine çıkınca bir anda çift taraflı satış baskısı oluştu.

1. senaryo;

seçim sonrası mecliste hükümeti kuracak tek arti çıkarsa, cari açık konusunda bir adım atılacak beklentimiz var. Bu piyasaya satış getirecektir.

2.senaryo;

300’ün altında milletvekili çıkaracak bir oy oranı alırsa cari açıkla uğraşılamayacak anlamına gelir. Bu da piyasalara yine de satış getirecektir. Sonuç olarak seçim sonrasında da satış baskısının devam etmesini bekliyoruz.”

ZİNCİRLEME ÇÖKÜŞ

Seçim sonrasında da satış baskısının süreceğinin altını çizen Atılal seçim sonrasında yatırımcılar için önemli tavsiyelerde bulundu. Atılal şunları söyledi: “Seçimlerden sonra ralli olması için ilk senaryoya göre 2-3 günlük bir ralli beklenebilir. Ancak 2-3 günlük bir yükselişe ralli diyemeyiz. Çünkü cari açıkla ilgili tedbir alınacak. Alınan tedbir banka karlarını aşağı çekecek. Sanayiyi sektörü olumsuz etkilenecek bu da GMYO sektöründe satış baskısı oluşmasına neden olacak. Bu çimentoyu vuracak ve cam sanayiyi bundan etkilenecek derken zincirleme bir şekilde aşağı geleceğiz. Tüm bular karlılıklara vuracak. Sonuç olarak bizim senaryomuzda endeksin yükselişi yer almıyor. Yatırımcıların mümkün olduğunca likitte kalmalarını öneriyoruz.”

BEKLEYİN VE NAKİTTE KALIN!

Atılal piyasalarda satış baskısının yaşandığı dönemlerde yatırımcılara şu önerilerde bulundu: “Genelde gıda sektörü üzerinde odaklanılıyordu. Son zamanlarda gıda sektöründe birleşme ve sermaye artırım haberleriyle birlikte oynaklık ciddi bir şekilde arttı. O yüzden onlar da defansif grubuna girmiyor. Şu anda defansif olabilecek bir sektör yok. Hisse bazlı hareketler oluyor. Trakya Cam ve Aygaz ön plana çıkabilecek hisseler. Çelebi Holding ve TAV hisselerinde yukarı gidiş var. Dolayısıyla bunlar tutulan hisseler. Beklentileri de var. Bunların haricindekiler günlük olarak tutulabilir. Bu yüzden ‘bekleyin, nakitte kalın’. Seçim sonrasında piyasalar daha aşağı çekileceğinden dolayı bu seviyelerde alış yapılabilir diyoruz.”Kaynak:borsagundem.com

Gedik Yatırım borsa yorumu – 31.05.2011

Günlük piyasa yorumları ve foreks hisse haberleri bölümünde Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük borsa yorumunu sizlere sunuyoruz.
Sitemizden foreks haberlerini, foreks tüyoları, foreks yorumları ve foreks analizlerini inceleyebilirsiniz.

Piyasalar Dış Ticaret verisini bekliyor

İMKB 100 endeksi, dünü % 1.47 dşüşle, 61.491 puandan kapattı. Gün içerisinde en dü şük 61.138, en yüksek 62.663 puan ı gören endeks, önceki kapanışının 915 puan altına indi.

Bankalar endeksi %0.58 dususle, %1.29 düşen sanayi endeksine gore daha iyi performans gosterdi. TCMB, günlük döviz ihalelerinde alım tutarını bugünden itibaren 50 milyon dolardan 40 milyon dolara düşürüldüğünü açıkladı.

Merkez Bankası, döviz alımının miktarını azaltarak lira likiditesinin düşeceğini, bu nedenle yılın ikinci yarısında ilave zorunlu karşılık artış ihtiyacının azalabileceğini de belirtti. Bu haber TL`ye ve bankalara bir nebze olumlu yansıyabilir.

Bugün saat 10:00`da Türkiye`nin dış ticaret verileri gelecek. Açık 10 milyar dolar bekleniyor. Eğer bu rakamın çok üzerinde çıkarsa piyasaların hoşuna gitmez. Bugünün d ış veri gündeminde ise ABD´de S&P Case Shiller ev fiyat endeksi, Conference Board tüketici güven endeksi ve Chicago PMI verileri var. Yunanistan´da yeniden yapılandırmaya gidilmeyeceği ve yeni yardım verileceği haberleri Euro`ya destek sağlamakta. Euro/dolar paritesi bu sabah % 0.6 yukarda ve 1.438 seviyesinden işlem görüyor.

Bu sabah, Nisan`da sanayi üretimi % 1, konut başlangıçları % 0.3 ile beklentilerin üzerinde artan Japonya`da Nikkei endeksi % 2`ye yak ın de ğer artışı yaşıyor.

ABD borsa futureları da % 0.6 yukarda. Güne yurtdışı piyasalarında etkisi ile tepki yükseli şiyle başlamasını beklediğimiz endekste 62.000 direnç seviyesi olarak izlenebilir. Sonraki dirençler olarak 62.500 ve 63.300 seviyeleri izlenebilir. Günlük bazda verebileceğimiz ilk destek ise 60.900 seviyesinde.

Kaynak:Bigpara

31 mayıs borsa yorumları ve borsa gündemi

Bugünkü borsa yorumları bölümünde Fortis Yatırım tarafından hazırlanan günün yorumunu sizlere sunuyoruz.

Borsa gündeminde öne çıkan haberleri ve borsa yorumları ile hisse tüyolarını sitemiz aracılığıyla takip edebilirsiniz:

IMKB güne yurtdışında olumlu etkisiyle yukarı yönlü başlaması bekleniyor.

İMKB 100 endeksi, ikinci seansın sonunda % 1.47 kayıpla 61491 puan seviyesinden kapandı. IMKB güne ABD ve İngiltere piyasaları kapalı olması nedeniyle yatay seviyede açılış yaptı.Endekse etkisi olan hisselerde yaşanan düşüş nedeniyle ekside başlayan endeks banka hisselerine gelen alımlarla toparlandı ve yatay bir seyir izledi.Günün ikinci yarısına artıda başlamasına rağmen özellikle mali sektördeki satış baskısıyla endeks %1.8 lere kadar düşüş yaşadı.Yunanistana ilişkin olumsuz haberler ve içerde seçim sonrası yapılması beklenen sıkılaştırma adımlarının yarattığı stres satış baskısına neden olduğu görülüyor.

TCMB’nin bu ay bekleyelim görelim demesinin ardından Yabancı aracı kurumların cari açık endişeleri ile pozisyon azalt raporları peş peşe gelse de asıl sorunun seçimlere yönelik politik belirsizlik, seçimlerden sonra atılacak sıkılaştırma adımlarının başta banka karları olmak üzere tüketim sektörünün de karlılıklarında azalış olacağı beklentisini yattığını biliyoruz.ABD’nin ne büyüme ne konut ne de istihdamda yeterli gelişim kaydetmemesi ve bunun faiz artırımı bekleyenlerin beklentilerinin ötelenmesine neden olması doların değer kaybetmesine neden olmasına karşın, Templeton Asset Management´ın gelişen piyasalar grubu başkanı Mark Mobius, diğer bir finansal krizin “kapıda” olduğunu, zira önceki krizin sebeplerinin çözüme kavuşturulmadığını belirtmeside olumsuz havayı destekliyor.

TCMB günlük döviz ihalelerinde alım tutarını düşürdü.MB döviz alım miktarını azaltarak lira likiditesinin düşeceğini,bu nedenle yılın ikinci yarısı zorunlu karşılık artış ihtiyacının azalabileceğini belirtmesi TL ve bankalara olumlu yansıyabilir. Bugün açıklanacak datalar:10:00 Türkiye Dış Ticaret Dengesi Nisan,12:00 Euro Bölgesi İşsizlik Oranı Nisan,16:00 ABD S&P/CaseShiller Konut Fiyatları Endeksi Mart,16:45 ABD Chicago PMI Endeksi Mayıs17:00 ABD Tüketici Güven Endeksi Mayıs,17:30 ABD Dallas Fed İmalat Aktivite End. Mayıs.
Kaynak:Bigpara

31 mayıs borsa gündem şirket haberleri

Bugünkü önemli şirket haberlerini sizlere aktarıyoruz.Sitemizde önemli şirket haberleri, hisse tüyolarını veborsa yorumlarını takip edebilirsiniz:

Aşağıdaki şirket haberleri Ak Yatırım ( http://www.akyatirim.com.tr ) Araştırma Bölümü Tarafından Hazırlanan Şirket Haberlerinin Değerlendirilmesi Raporudur:

Garanti Bankası ‘ OLUMLU Endekse Paralel Getiri ‘ Sabah gazetesi haberine göre Eureko Sigorta’daki %20’lik satış opsiyonunu bugünlerde kullanacak. Böylece söz konusu sigorta şirketinin tüm kontrolü Hollandalı ortağa geçmiş oluyor. Garanti Bankası’nın bu opsiyondan kaynaklanan yaklaşık 108 milyon TL kadar kar elde edeceğini tahmin ediyoruz. Daha önceden, söz konusu tutarı 2Ç11 kar tahminlerimize eklemiştik.

TEB ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ Yabancı ortak BNP Paribas’ın çağrı sonrası TEB hisselerinin borsa kotundan çıkarılması yönünde bir talebi olmayacağını açıkladı. Hatırlanacağı üzere hisse başına 2,21 TL ödenmesini öngören çağrı teklifi SPK tarafından onaylanmıştı. Sürecin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Halkbank ‘ NÖTR Endeksin Üzerinde Getiri – BDDK’ya 3 milyar TL’ye kadar yurtiçi banka bonosu/tahvili ihracı için başvurulduğunu açıkladı.

TSKB ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ Yönetim kurulu başkanı ve Genel Müdür Halil Eroğlu’nun istifa ettiğini duyurdu. Kurul üyeliğine seçilen İş Bankası eski yönetim kurulu üyesi ve başkan vekili Habip Fevzi Onat’ın yasal süreçlerin ardından genel müdürlüğe getirilmesinin planlandığı duyuruldu.

Denizbank ‘ NÖTR Öneri Yok ‘ SPK’nın 750 milyon dolara kadar ve azami 7 yıl vadeli yurtdışı bono ihracı talebini onayladığını açıkladı.

Vakıfbank ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ hisse başına 0,0137 TL tutarındaki brüt temettü dağıtımını bugün gerçekleştirecek. Temettü verimi %0,4 düzeyinde bulunuyor.

Doğan Holding ‘ NÖTR Öneri Yok ‘ Habertürk’ün Alman Focus dergisi kaynaklı haberine göre Aydın Doğan Almanya’da 5 otel satın almak için Octavian Holding’e 380mn euro teklif etti.

Turkcell ‘ NÖTR Endeksin Altında Getiri ‘ Sabah gazetesi haberine göre Digitürk’e 500mn TL’lik ceza kesildi. Söz konusu ceza vergi aslı, vergi ziyaı ve gecikme fazilerden oluşuyor. Böylece, Çukurova Grubu’na kesilen toplam vergi cezaları 2.200mn TL’ye ulaşmış bulunuyor. Daha önceki cezalar ile Çukurova Grubu’nu Türkcell’deki varlıklarına ihtiyati tedbir konumuştu.

Elektrik Dağıtım özelleştirmelerinde ihaleyi kazananların ödeme yapması için son gün bugün (31 Mayıs)- Geçen hafta ihaleyi kazanan firmalar ile Enerji Bakanlığı’nın yaptığı toplantıda Park Holding, (Park Elektrik’in NÖTR Öneri Yok- %39.65’ine sahip) Akdeniz Dağıtım ihalesinden çekileceğini açıklarken Boğaziçi, Ayedaş, Gediz, Trakya, Dicle ve Toroslar için ihaleyi kazan firmalarda ek süre talep edeceklerini duyurmuştu. Ek sürenin ne kadar olacağı ve bunun için Özelleştirme İdaresi’ne ödenecek bedelin bugün belli olması beklenmektedir.

Anadolu Cam ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ bugün TL0,075 hisse başına brüt nakit kar payını dağıtacaktır.

Şişe Cam ‘ NÖTR Endeksin Altında Getiri ‘ bugün TL0,04 hisse başına brüt nakit kar payını dağıtacaktır.

Trakya Cam ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ bugün TL0,075 hisse başına brüt nakit kar payını dağıtacaktır.

Aksa ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ Karbon Elyaf sektöründe mevcut kapasitesini 300 ton/yıl arttırmak ve 1.700 ton/yıl kapasiteli ikinci Karbon Elyaf üretim hattı kurmak için 72mn dolar yatırım yapılmasına ve yatırım tutarının en az %70’inin uzun vadeli kredi ile finanse edilmesine ilişkin Aralık 2010 tarihli kararı tahtında İş Bankası’ndan 60mn dolar tutarında uzun vadeli kredinin 54 ay geri ödemesiz olmak üzere 9 yıl vade ile kullanılmasına karar verildi.

Kardemir ‘ NÖTR Endekse Paralel Getiri ‘ Toplu İş Sözleşmesi 31 Aralık 2010 tarihinde sona ermiş olup, yetkili sendikanın belirlenmesine yönelik olarak yasal süreç devam etmektedir. Yönetim Kurulu almış olduğu karar ile, Toplu İş Sözleşme görüşmeleri sonucu belirlenecek ücretlerinden mahsup edilmek üzere, çalışanlara %4,46 ile %6,27 arasında değişen oranlarda iyileştirme yapmıştır.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir…

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com
Kaynak:Ekoklinik.com

Çemaş’tan yeni fabrika – foreks hisse yorumları 31.05.2011

Çemaş şirketi hisse yorumları ve önemli şirket haberlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Çemaşın yeni fabrika açılışını Devlet Dakanı Sayın Ali Babacan yaptı. Konuyla ilgili haber yazının devamındadır:

Talaşlı imalatın Çemaş’ın toplam cirosuna bir yılda yaptığı 1.8 milyon dolarlık katkıyı 7 milyon dolara yükselteceği öngörülen yeni fabrikasının ilk modülü üretime hazır. Kırşehir’deki tesisin açılışı, 30 Mayıs Pazartesi günü Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından gerçekleştirildi.

Çimento, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine yönelik döküm parça üreten ve işleyen Işıklar Yatırım Holding iştiraklerinden Çemaş Döküm, Kırşehir’de yeni bir talaşlı imalat fabrikasını devreye sokuyor. İlk modülü üretime hazır hale gelen tesisin açılış töreni, Devlet Bakanı Ali Babacan’ın katılımıyla 30 Mayıs’ta gerçekleşti.

Çemaş‘ın Kırşehir’deki mevcut üretim tesislerine ek olarak 10 bin metrekare kapalı alana inşa edilen yeni talaşlı imalat fabrikasının toplam beş modülden oluşması planlanıyor. Bunlardan ilk modülün açılışı yapılırken, tamamının 2015 yılı sonuna kadar üretime hazır hale getirileceği öngörülüyor.

Her modülde 30 tezgah, toplam yatırım tamamlandığında ise 150 tezgah ile üretim yapılması planlandı. Tesis tamamen bitirildiğinde ise Çemaşın 70 milyon dolar ciroya ulaşması ve toplam 500 kişinin sadece CNC işleme tesislerinde istihdam edilmesi hedefleniyor.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com
kAynak:Ekoklinik.com

31 mayıs emtia yorumları – Petrol fiyatları yorumu

Bugünkü emtia yorumları bölümünde ham petrol yorumunu sizlere sunuyoruz. Emtia fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve günlük analizleri sitemizden takip edebilirsiniz:

Ham petrol fiyatları herşeye rağmen 100.00 $/varil rakamının üstünde seyretmeye devam ediyor. Genel açıdan bakıldığında net bir görntü vermeyen ve ne yapacağı belli olmayan petrol fiyatlarının bir miktar daha bu seviyelerde olması muhtemel görünüyor. Hal böyle olunca petrol fiyatlarında yakın vade de satış beklemek pek olsı değil.

DESTEK: 100.22 – 99.41 – 98.23
DİRENÇ: 101.98 – 102.77 – 103.50
Kaynak:Rest FX

Foreks hisse parite yorumu 31.05.2011

Foreks hisse parite yorumu bölümünde sizlere EUR/USD parite yorumunu sunuyoruz. Sitemizde günlük parite bilgilerini inceleyebilirsiniz:

Rest FX yorumu:

Dün çeşitli piyasaların tatil olması ve ABD de ki Memorial Day tatili dolaysıyla piyasadaki işlem hareketi ve hacim bir hayli dar oldu. Fakat asya seasının açılması ile birlikte hareketin hızlanarak devam ettiğini ve EURUSD paritesinin 1.4400 seviyesine kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. Genel açıdan bakıldığında net bir trendin olmadığı görülen EURUSD paritesinin bir müddet daha yön açısından belirsiz kalması muhtemel görünüyor.

Direnç: 1.4430 – 1.4500 – 1.4617

Destek: 1.4311 – 1.4234 – 1.4177

Foreks hisse işlem hacmi artacak – 30.05.2011

Borsa gündemi hisse önerileri ve borsa yorumlarını sizlere sunduğumuz sitemizde Foreks haberlerini sizlere paylaşmaya devam ediyoruz.

Foreks piyasalarındaki işlem hacmi konulu makale aşağıda yer almaktadır:

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, foreks piyasalarında günlük işlem hacmini 2,5-3 milyar dolar olarak söylediklerini ancak bu rakamın 13-14 milyar dolarlara çıktığını belirterek, iyi yönetilmesi durumunda bu rakamın çok daha iyi büyüyebileceğini kaydetti.

Akgiray, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) olağan genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, son torba kanunda foreks piyasalarını düzenleme görevinin SPK’ya verildiğini anımsatarak, bu konu üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

Bu düzenlemelere ilişkin taslağı yakında paylaşacaklarını belirten Akgiray, foreks işinde aracılık yapma yetkisini aracı kurumlara vermek istediklerini, belli koşullara sahip aracı kuruluşların bu işi doğrudan yapabileceğini ve bu koşulların da çok zorlu olmayacağını anlattı.

Akgiray, “Biz foreksin günlük işlem hacmini 2,5-3 milyar dolar olarak söylüyoruz. Meğerse o rakam 13-14 milyar dolarlara çıkmış. Şu andaki düzenleme dışı piyasalara yapılan Türk yatırımcıların ürettiği günlük işlem hacmi, 12-13-14 milyar dolar seviyelerine gelmiş. Bu iyi yönetilirse çok daha iyi büyüyebilir” diye konuştu.

Her kurumda, her düzenlemede, her piyasada olanı koruma kaygısı ağır bastığında fazla ilerleme olmadığına işaret eden Akgiray, biraz cesur olup işi büyütmeye odaklanmak gerektiğini söyledi. Akgiray, aracı kurum ve yatırım bankacılığı sektörünün çok atak, hevesli ve cesur olması gerektiğini vurguladı.Kaynak:borsagundem.com

Bugünkü piyasa kulisi ve foreks hisse yorumları 30.05.2011

Bugünkü piyasa kulisi ve foreks hisse yorumları bölümünde aracı kurumların 30 mayıs tarihli piyasa yorumlarını sizlere aktarıyoruz:

EKİNCİLER YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

62.500 psikolojik seviyenin altındaki kapanışın ardından satıcılı görünüm devam edebilir.

ETİ YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

Borsalar üzerinde ciddi düşüşler yaratma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

FORTIS YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

IMKB`nin güne tepki alışlarının etkisiyle yukarı yönlü açılış yapması bekleniyor.

GEDİK YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

İMKB`de 61.900 haftalık işlemlerde ara destek seviyesi olarak izlenebilir.

Sonraki destek ise 58.000 ’de. Bu seviye bir önceki sert düşüşte tepki alımlarının geldiği yer olması açısından önemli destek konumunda. Endekste kısa vadeli yeni pozisyonlar için 62.500’ün üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

MEKSA YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

Bugün Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu`nu açıklayacak.

TEKSTİL YATIRIM ARAŞTIRMA BÖLÜMÜ

Seçimler ve yüksek enflasyon piyasaların üzerindeki iki önemli risk.
Kaynak:borsamedya.com

Momentum Al-Sat Listesi – Foreks hisse fiyatları 30.05.2011

Foreks hisse haberleri bölümünde sizlere  hisse senetlerinin momentum fiyatlarını sunuyoruz. Bugünkü mmentum fiyatları aşağıda yer almaktadır:

Hisse senetlerinin Momentum (AL-SAT) listesi – 30/05/2011
Acıbadem Sağlık: 93.7
Adana Çimento (A): 87.62
Adana Çimento (B): 93.1
Adel Kalemcilik: 87.19
Adana Çimento (C): 88.36
Anadolu Efes: 96.88
AFM Film: 104.25
Afyon Çimento: 95.58
Atakule GMYO: 95.45
Akal Tekstil: .
Akbank: 95.38
Akçansa: 85.9
Ak Enerji: 91.78
Akfen Holding: 71.78
Aksigorta: 83.03
Akmerkez GMYO: 90.24
Aksa: 99.96
Aksa Enerji: 88.82
Aksu Enerji: 117.76
Ak Yat.Ort.: 90.52
Alarko Holding: 103.01
Albaraka Türk: 93.52
Alarko Carrier: 89.47
Alcatel Lucent Teletaş: 81.82
Alarko GMYO: 85.38
Alkim Kağıt: 98.5
Alkim Kimya: 99.62
AlternatifBank: 92.38
Altınyıldız: 95.92
Altınyağ: 100.
Anadolu Cam: 93.3
Anel Elektrik: 89.61
Anel Telekom: 103.72
Anadolu Hayat Emek.: 91.1
Anadolu Sigorta: 92.97
Arçelik: 85.48
Arena Bilgisayar: 88.07
Alternatif Yat.Ort.: 93.64
Armada Bilgisayar: 99.62
Arsan Tekstil: .
Aselsan: 88.97
Aslan Çimento: 89.27
Anadolu Isuzu: 97.84
Asya Katılım Bankası: 88.64
Ata Yat.Ort.: 89.2
Akın Tekstil: 91.54
Atlas Yat. Ort.: 100.
Atlantis Yat. Ort.: 93.15
Aviva Sigorta: 105.41
Avrasya Yat.Ort.: 83.45
Altınyunus Çeşme: 71.54
Ayen Enerji: 90.67
Aygaz: 92.09
Bagfaş: 156.83
Bak Ambalaj: 92.13
Banvit: 81.27
Berdan Tekstil: 100.
Bosch Fren Sistemleri: 83.87
Bim Mağazalar: 94.58
Bisaş Tekstil: 115.42
Beşiktaş Futbol Yat.: 120.55
Finansbank DJ Banka BYF: 87.73
Bolu Çimento: 100.77
Bossa: 82.4
Boyner Mağazacılık: 89.41
Brisa: 87.46
Birko Mensucat: 96.
Birlik Mensucat: 63.38
Borova Yapı: 86.36
Borusan Mannesmann: 91.58
Borusan Yat. Paz.: 94.65
BSH Ev Aletleri: 92.31
Başkent Yat. Ort.: 98.5
Batısöke Çimento: 94.32
Batı Çimento: 75.38
Bursa Çimento: 93.29
Bumerang Yat.Ort.: 92.5
Burçelik: 93.15
Burçelik Vana: 100.
Carrefoursa(A): 92.05
Carrefoursa(B): 94.12
Çbs Boya: 121.17
Coca Cola İçecek: 96.67
Çelik Halat: 95.63
Çemaş Döküm: 88.79
Çemtaş: 88.31
Ceylan Giyim: 89.22
Çimsa: 88.27
Çelebi: 97.69
Çimbeton: 93.69
Çimentaş: 88.48
Componenta Dökümcülük: 84.4
Creditwest Faktoring: 87.7
Dardanel: 85.25
Denizli Cam: 97.21
Denizbank: 93.87
Dentaş Ambalaj: 91.24
Derimod: 96.88
Desa Deri: 86.82
Deva Holding: 97.61
Datagate Bilgisayar: 94.41
Doğuş GE GMYO: 94.78
Doğan Gazetecilik: 96.15
Ditaş Doğan: 75.84
DJIM Türkiye A Tipi BYF: 75.7
DJ İstanbul 20: 91.87
Demisaş Döküm: 90.21
Deniz Yat.Ort.: 90.06
Doğuş Otomotiv: 84.49
Doğan Burda: 89.05
Doğusan: 89.2
Doğan Holding: 90.07
Duran Doğan Basım: 91.92
Doğan Yayın Hol.: 88.59
Dyo Boya: 92.11
Eczacıbaşı Yat. Ort.: 103.13
Eczacıbaşı İlaç: 85.19
Eczacıbaşı Yapı: 90.52
Eczacıbaşı Yatırım: 133.33
Edip Gayrimenkul: 90.2
Egeli Yat. Ort.: 92.06
Ege Endüstri: 95.89
Ege Gübre: 90.68
Ege Profil: 96.32
Ege Seramik: 97.41
EGS GMYO: 121.98
Ekiz Yağ Sanayii: 134.78
Euro Yat.Ort.: 107.46
Emek Elektrik: 100.7
Eminiş Ambalaj: 80.92
Enka İnşaat: 100.
Egeplast: 74.5
Erbosan: 91.22
Ereğli Demir Çelik: 103.43
Ersu Gıda: 94.15
Escort Teknoloji: 82.45
Esem Spor Giyim: 99.
Euro Trend Yat.Ort.: 90.43
Euro Yat.Men.Değ.: 103.65
EVG Yat. Ort.: 88.75
FTSE İst. Bono B Tipi BYF: 95.38
Fenerbahçe Sportif: 88.1
Feniş Alüminyum: 89.87
Finans Fin. Kir.: 93.47
Finansbank: 88.1
F-M İzmit Piston: 102.61
Finans Yat. Ort.: 102.33
Fon Fin.Kir.: 89.76
Fortis Bank: 108.78
Frigo Pak Gıda: 92.41
Ford Otosan: 103.83
Favori Dinlenme Yer.: 89.06
Garanti Bankası: 104.22
Garanti MSCI A Tipi BYF: 89.69
Garanti Faktoring: 85.94
Gedik Yat. Ort.: 96.75
Gedik Y. Men. Değ.: 110.63
Gediz İplik: 93.75
Gentaş: 85.98
Gersan Elektrik: 94.83
İstanbul Altın BYF: 87.58
Global Yat. Holding: 95.14
Kuveyt Türk Altın BYF: 89.95
Goldaş Kuyumculuk: 86.59
Göltaş Çimento: 94.58
Good-Year: 76.88
Gözde Finansal Hiz.: 87.77
Garanti Yat. Ort.: 87.36
GSD Holding: 85.82
Galatasaray Sportif: 128.42
Gübre Fabrik.: 81.51
Güneş Sigorta: 84.
T. Halk Bankası: 84.
Hedef Yat. Ort.: 102.56
Hektaş: 90.09
Hürriyet Gzt.: 83.65
Haznedar Refrakter: 83.56
İnfotrend Yat. Ort.: .
İdaş: 69.29
İdealist GMYO: 90.25
İhlas Ev Aletleri: 92.45
İhlas Gazetecilik: 93.65
İhlas Holding: 91.38
Indeks Bilgisayar: 96.92
İnfo Yat. Ort.: 92.78
İntema: 100.
Ipek Matbaacılık: 90.01
Işıklar Yat. Holding: 95.32
İş Bankası (A): 92.32
İş Bankası (B): 92.56
İş Bankası (C): 90.24
DJ Türkiye 15 A Tipi BYF: 114.19
İş Fin. Kir.: 93.58
İş Girişim: 90.55
İş GMYO: 89.45
İş Yat. Tahvil B Tipi BYF: 87.37
İş Bankası (Kur.): 93.81
İş Y. Men. Değ.: 89.31
Finansbank İMKB-30 BYF: 97.06
İş Yat. Ort.: 87.94
İttifak Holding: 89.27
İzmir Demir Çelik: 100.
İzocam: 82.68
Kaplamin: 100.36
Karel Elektronik: 91.53
Karsan Otomotiv: 100.2
Kartonsan: 90.19
Koç Holding: 94.53
Kent Gıda: 88.8
Kerevitaş Gıda: 85.61
Tesco Kipa: 90.63
Kelebek Mobilya: 77.44
Klimasan Klima: 93.45
Konfrut Gıda: 96.05
Konya Çimento: 80.98
Kordsa Global: 99.1
Koza Madencilik: 97.18
Koza Altın: 89.7
Kardemir (A): 89.79
Kardemir (B): 91.62
Kardemir (D): 94.59
Kristal Kola: 90.83
Karsu Tekstil: 89.69
Kütahya Porselen: 89.47
Latek Lojistik: 86.36
Link Bilgisayar: 88.5
Logo Yazılım: 92.2
Lüks Kadife: 89.86
Marmaris Altınyunus: 79.8
Makina Takım: 93.01
Mango Gıda: 89.81
Martı Otel: 81.82
Mensa(Oydan Yoksun): 97.26
Mensa: 90.6
Merko Gıda: 93.12
Metro Holding: 94.17
Metemtur Otelcilik: 66.03
Metro Yat. Ort.: 83.96
Migros Ticaret: 91.01
Milpa: .
Menderes Tekstil: 100.
Marbaş B Tipi Yat. Ort.: 95.03
Mardin Çimento: 96.97
Martı GMYO: 90.68
Marshall: 99.16
Mert Gıda: 92.64
Metemteks: 90.44
Mutlu Akü: .
M. Yılmaz Yat. Ort.: 80.59
Merkez B Tipi Yat.Ort.: 116.95
Mazhar Zorlu Holding: 89.41
Netaş Telekom.: 92.5
Mali Sek Dışı NFIST20 BYF: 84.64
Net Holding: 88.79
Net Turizm: 96.58
Nurol GMYO: 92.48
Nuh Çimento: 93.38
Bayındır Madencilik: 89.19
Olmuksa: 92.18
Otokar: 88.26
Oyak Yat.Ort.: 86.96
Özderici GMYO: 100.61
Parsan: 88.62
Pera GMYO: .
Penguen Gıda: 97.78
Petkim: 92.98
Pınar Et Ve Un: 79.43
Pimaş: 93.49
Pınar Su: 92.91
Plastikkart: 90.43
Petrokent Turizm: 88.3
Pınar Süt: 92.02
Türk Prysmian Kablo: 85.74
Park Elek. Madencilik: 85.86
ÇBS Printaş: 96.74
Petrol Ofisi: 88.46
Ran Lojistik: 90.94
Ray Sigorta: 104.65
Reysaş GMYO: 99.23
Reysaş Lojistik: 91.67
Sağlam GMYO: 119.3
Sabancı Holding: 83.63
Sanko Pazarlama: 85.46
Sarkuysan: 94.36
Advansa Sasa: 90.14
Şeker Fin. Kir.: 94.72
Selçuk Ecza Deposu: 97.52
Selçuk Gıda: 92.56
Serve Kırtasiye: 93.3
Silverline Endüstri: 93.62
Şişe Cam: 102.07
Şekerbank: 98.73
Şeker Piliç: 101.36
Söktaş: 95.56
Sinpaş GMYO: 99.54
Sönmez Pamuklu: 98.73
Soda Sanayii: 88.35
Sönmez Filament: 86.81
(daha&helliip;)

İlgili Aramalar:

Domain