Yurtiçi borsa gündeminde yaşanan gelişmeleri sizler aktarmayı sürdürüyoruz.Şişe Cam, KOÇ Holding ve OYDER hakkındaki şirket haberleri ve hisse tiyolarını da aşağıdan inceleyebilirsiniz:

 

  • Son sözü EPDK’nın söyleyeceği elektrik fiyatlarında, artan ham petrol fiyatlarını ve maliyetleri faturalara yansıtmak istemeyen kurumlar ise borç alacak mahsuplaşmasına gidiyor. Böylelikle yaz boyu elektrik fiyatlarına artış yapılmaması hedefleniyor.


  • Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 5.1 zam yapılacak. Böylece 16 yaşından büyük işçiler için asgari ücret, 28.99 liralık artışla net 658.95 lira olacak.


  • Şişe Cam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman, global bir oyuncu olarak yurtdışında yeni yatırım imkanları üzerinde çalıştıklarını belirterek, Rusya’da yeni bir yatırım için sonuca varmak üzere olduklarını, Irak’ta yatırım için çalışmalarını hızlandırdıklarını, ayrıca faaliyet alanında marka satın almakla da ilgilendiklerini söyledi. Mısır, Yunanistan ve Çin’i de yatırım için değerlendirdiklerini belirten Kırman, planları arasında Şişecam’ın Rusya’daki bütünlüğünün bu ülkede halka arzının da bulunduğunu ifade etti.


  • KOÇ Holding, 1986 yılında Iveco’yu satarak global kamyon pazarından çıkan ortağı Amerikan otomotiv devi Ford Motor Company’i ikna ederek yeniden bu segmente iddialı geri dönmesini sağladı.


  • OYDER, otomotivde yılsonu hedefini 850 bin olarak revize etti.