Anasayfa » Posts tagged 'BJKAS hisse yorumu'
11 Ağustos günün önemli şirket haberleri ve hisse tüyoları

11 Ağustos günün önemli şirket haberleri ve hisse tüyolarını sizlere sunuyoruz. ALCAR, RHEAG, EGCYO, BJKAS, ISGYO, NETAS ve GOODYEAR … hisse senetleri yorumları ve hisse tüyoları yazımızın devamında yer almaktadır.

 • ALCAR Şirketin maliki bulunduğu 13.503,50 m2 arsa alanına sahip kargir fabrika ve müştemilat binalarının  26.000.000 (yirmialtımilyon) TL bedelle Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ne satılması sonucu oluşan 23.836.666,65 TL gayrimenkul satış karının % 75′ i olan 17.877.499,99 TL’ nin pasifte özel fon hesabına aktarılmasına, karar verildiği duyuruldu.

 

 • RHEAG Marferi A.Ş. Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu değerlendirmeler çerçevesinde, Şirket’in faaliyetlerine devam etmesinde ticari bir fayda görülmediğinden, Şirket’in tasfiyeye girmesine oy birliği ile karar verildiği duyuruldu.

 

 • EGCYO Payları Borsada işlem gören Egeli&Co Yatırım Holding A.Ş.’nin sermayesinin artırılması dolayısıyla ihraç edilecek ve ortaklarının rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle tahsisli olarak satılacak olan 20.000.000.‐TL nominal değerli hisse senetlerinin, 1 TL nominal değerli beher hisse için 1 TL fiyatla, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (Alıcı ve Satıcı üye) aracılığıyla ekteki tabloda yeralan 5 adet yerli/yabancı yatırımcıya satışı yarın Toptan Satışlar Pazarı’nda gerçekleştirilecektir.

 

 • BJKAS Carlos Carvalhal ile 2011‐2012 sezonu için 500.000.Euro karşılığında anlaşma sağlandığı duyuruldu.

 

 • ISGYO Rusya Federasyonu sınırları içerisinde gerçekleştirilebilecek otel ve diğer ticari yatırımlara ilişkin iş birliği olanaklarının tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla Kayı Holding A.Ş. ile Hissedarlık Sözleşmesi imzalanmış olup, söz konusu sözleşme çerçevesinde Rusya Federasyonu sınırları içerisinde geliştirilecek gayrimenkul projelerine yatırım yapılması amacıyla, Kayı Holding A.Ş. ile birlikte, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde, “Nest in Globe (NIG) B.V (Limited Şirket)” unvanı altında 90.000 Euro sermayeli bir Hollanda Şirketi kurulmuş ve şirket sermayesinin %50’sine kurucu ortak sıfatıyla iştirak edildiği ve Ortak yatırıma ilişkin çalışmalara devam edildiği duyuruldu.

 

 • ALBARAKA TÜRK’ün 6 aylık konsolide olmayan net dönem karı 70.924.000 TL(ÖNCEKİ 58.776.000 TL)
 • NETAŞ’ın 6 aylık konsolide olmayan net dönem karı 9.446.202 TL(ÖNCEKİ 4.729.110 TL)

 

 • GOODYEAR’ın 6 aylık konsolide olmayan net dönem karı 44.027.793 TL(ÖNCEKİ 9.207.979 TL)

 

 • Ataç İnşaat ve Sanayi, hisse senedi ihracı için SPK’ya başvurdu.Şirket 61.637.359 TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse ihraç edecek.

 

 • Garanti Bankası, borçlanma aracı ihracı için SPK’ya başvurdu.Banka 2 milyar TL borçlanma aracı ihraç edecek.

 

 • Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, kayıtlı sermaye tavanını yükseltmek için SPK’ya başvurdu.Şirket kayıtlı sermaye tavanını 100 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltecek.

 

 • Sermaye Piyasası Kurulu, Berdan Tekstil ve Tümteks Tekstil’e idari para cezası verdi.Türk Ticaret Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin olarak alınan SPK’nın 9 Ekim 2009 tarih ve 31/876 sayılı kararına uyum konusunda İMKB’de işlem gören halka açık şirketlerin durumunun değerlendirilmesi sonucunda mahkeme kanalıyla yapılan değerlemenin SPK’nın söz konusu kararına uygun olmadığı hususunda bilgilendirilmesine karşın gereğini yerine getirmeyen Berdan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş ile her hangi bir işlem yapmayan Tümteks Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’ye, 18 bin 492’şer lira tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Kayank:Turkish Yatırım

İlgili Aramalar:

Türk Hava Yolları ,TOASO ve BJKAS hisse yorumu ve borsa gündemi

Borsada bugün itibariyle önemli şirket haberlerini sizlere sunuyoruz. Bu çerçevede Türk Hava Yolları ,TOASO ve BJKAS  hisse yorumunu aşağıda inceleyebilirsiniz:

Türk Hava Yolları A.O, 26 Temmuz 2010 tarih ve 10499 sayılı açıklama konusu soruşturma sonucunda hazırlanan Rekabet Kurulunu ve tarafları bağlayıcı olmayan soruşturma raporunun tebliğ alındığını bildirdi.

TOASO Şirket, Fabrikasının, yıllık izin dolayısıyla 10.08.2011‐04.09.2011 tarihleri arasında üretim yapmayacağını, Bu dönemde, nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirileceğini duyurdu.

BJKAS Şirketin hakim ortağı Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından; son günlerde meydana gelen ve kamuoyuna yansıyan olaylar sonucunda Şirket yönetim kurulu üyesi, teknik direktör ve personelinin yargılanmaları ve tutuklanmalarına karar verilmesi karşısında, anılan yargılama ve tutuklama kararlarının haksızlığına ve isnat edilen suçlamaların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekmek, arkadaşlarına olan desteğini belirtmek ve onların suçsuz olduklarına olan tam inancını kamuoyuyla paylaşmak ve ayrıca Kulüb ve arkadaşları hakkında Ziraat Türkiye Kupası üzerinden yapılan spekülasyonların önüne geçmek amacıyla, dava neticelendirilinceye kadar kupanın Türkiye Futbol Federasyonu’na iade edilmesi karar verildiğini duyurdu.
Turkish Yatırım
Kaynak:borsagundem.com

Domain