Anasayfa » Posts tagged '1 Şubat analiz'
1 Şubat Altın Analizi

Altın, Çarşamba günü aldıklarını Perşembe günü geri verdi. ABD’ nin 4. çeyrek negatif büyüme verisi ve FED’ in varlık alım programına devam edeceği açıklaması ile yükselişe geçen Altın, alımların devamının gelmemesiyle tekrardan 1660 seviyelerine geriledi. Son dönemde Altın’ ın yükseliş hareketinin devamını getiremediğini görüyoruz, sürekli bir satış baskısı hakim. Piyasada düşük fiyatlar Altın alımı için fırsat olarak lanse edilse de yatırımcıların buna rağbet etmediği belli oluyor. 15:30 ABD Tarım Dışı İstihdam verisi açıklanacak. 160 bin civarında beklenen isihdam verisi beklenti dahilinde gelirse ya da daha iyi bir rakam açıklanırsa Altın’ da daha aşağı fiyatları görmemize neden olabilir, 160 bin altında bir rakam Altın fiyatlarını yukarı çekebilir. 1651 ve 1657 noktaları önemli destek seviyelerimiz, 1665 ve 1671 ise önemli direnç seviyelerimiz.

Destek Menkul Değerler

1 Şubat EUR / USD Analizi

Paritenin güçlü hareketleri kaldığı yerden devam ediyor. Bir önceki işlem gününde olumsuz ekonomik verilere rağmen EURUSD 1,3500 seviyelerinde tutunmayı başardı, en önemli ise destek günün tek olumlu verisi 6,8 % ile Almanya’ nın işsizlik oranıydı. Gece saatlerinde 1,36 seviyelerine kendini atmayı başaran EURUSD’ nin yeni zirveleri zorladığını görüyoruz. Bugün sabah seansında Euro Bölgesi’ nden önemli veriler
var, Üretim ve Tüfe rakamları açıklanacak. Parite üzerinde etkili olabileceğini düşündüğümüz verilerin takip edilmesinde yarar var. EURUSD’ de yukarı yönlü hareketin devamında 1,3620 ve 1,3680 direnç noktaları ile karşılaşılabilir. Olası geri çekilmelerde destek noktalarımız 1,3540 ve 1,3500.

Destek Menkul Değerler

Domain