Günlük VOB yorumları bölümünde  Yatırım Fİnansman tarafından haızrlanan bugünkü VOB yorumun sizlere sunuyoruz.

Yatırım Finansman Menkul Değerler ( http://www.yfas.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Bülteni:

“VOB-30 Ağustos Kontratı: 77.875

Haziran vadeli kontrattaki ‘long’ pozisyonlarımızı dün gün içinde kapatmamızın ardından, Ağustos vadeli kontratı pozisyonsuz izlemeyi tercih ettik. Son altı işlem gününde aralıksız yükselen ve en düşük ile en yüksek seviyeleri arasında %5.5 oranında değişim gösteren Ağustos kontratında, kısa vadeli teknik göstergelerindeki negatif uyumsuzluk nedeniyle, ‘long’ pozisyon açmak yerine ‘short’ pozisyon açma fırsatı arıyoruz. Bu çerçevede, 77.400 yakın desteğini izliyoruz ve bu desteğini kırması halinde ‘short’ pozisyon açmayı planlıyoruz. Diğer yandan kontratın yükseliş eğiliminin kalıcı hale gelmesi ve 78.250-500 seviyesinin üzerinde yerleşerek rahat bir seyir izlemeye başlaması halinde ise ‘al-sat’ amaçlı ‘long’ pozisyon açılabileceğini düşünüyoruz.

Destekler: 77.250-76.850 // Dirençler: 78.250-78.500

VOB-Dolar Ağustos Kontratı: 1.6405

Haziran vadeli kontratın dün 1.62 desteğinin çalışmasına bağlı olarak, gün sonuna kadar 1.622 seviyesinden ‘long’ pozisyon açmıştık. Haziran vadeli kontratın gün sonunda 1.6235 uzlaşma fiyatı üzerinden itfa olmasının ardından, pozisyonsuz izlediğimiz Ağustos vadeli kontratta, teknik göstergelerindeki zayıflık nedeniyle şimdilik ‘long’ pozisyon açılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Şu aşamada yatay desteğine karşılık gelen 1.635 seviyesini izlediğimiz kontratın, bu desteğinin aşağı yönde kırılması halinde ‘short’ pozisyon açmayı planlıyoruz.

Destekler: 1.6350-1.6315 // Dirençler: 1.645-1.650”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com