Borsa gündeminde yaşanan gelişmeleri ve IMKB gündemini ele aldığımız sitemizde ayrıca canlı döviz fiyatlarına parite yorumlarına da yer ayırmaktayız.

Aşağıda yer alan USD/TL Paritesi Raporu  Modern Finans ( http://www.modernfinans.com ) Tarafından Hazırlanan USD/TL Paritesi Raporudur:

“Dolar/TL TCMB’nin geçen haftaki kararı ve sonrasında yurtdışı piyasalardaki dalgalanmaların etkisiyle sert bir hamle ile 1,8350’yi görerek yeni bir zirve yaptıktan sonra tekrar kısa vadeli yükselen kanal üst bandı seviyesine geriledi. 1,75 seviyesinden geçen bu bandın altına gelinmesi Dolar/TL’nin yeniden 1,70-1,71 bandına geri çekilmesine neden olabileceğinden önemli bir teknik seviyedir. Bu nedenle 1,75 seviyesi dikkatle takip edilmelidir. 1,75’in altına gelinmesi durumunda 1,70’in, teknik olarak, hedef olduğu dikkate alınarak Dolar/TL’de pozisyon alınmalıdır.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com