Bugünkü parite yorumları bölümünde sizlere  USD/TL parite yorumunu sunuyoruz.Foreks haberleri ile foreks hisse önerilerini sitemizden takip edebilirsiniz:

Modern Finans ( http://www.modernfinans.com ) Tarafından Hazırlanan USD/TL Paritesi Raporu:

“Yurtdışının Avrupa ve ABD başlıklarına henüz olumlu bir çözüm gelmemesi sebebi ile satıcılı seyirde olması içerde hem para piyasalarını hemde İMKB´yi olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor.Faiz tekrar % 9 seviyelerine doğru yaklaşırken asıl tepkinin döviz ve bizim gösterge olarak takip etmeye çalıştığımız dolar/try tarafında olduğunu görmekteyiz. Burada kritik 1.65 seviyesi aşılınca hızla ilk ara direnç seviyesi olan 1.68´e doğru yaklaşıldığını ve şimdilik 1.67 seviyesinin görülerek 1.66 üzerinde kapanış yapıldığını izledik.Burada 1.65 üzerinde kalındıkça 1.68 ve 1.70 ilk sıralı direnç hedefleri olmaya devam edecektir. Sabah saatleri itibariyle düşüşe devam eden dolar/try,şu sıralar 1.6572`den işlem görmekte.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com