ABD’de açıklanan verilerin düşük gelmesi borsanın ardından petrolü de vurdu. Petrol fiyatlarında düşüş gözleniyor. Petrol fiyatlarındaki gelişmeleri ve emtia haberleri ile foreks analizlerini sitemizden inceleyebilirsiniz:

ABD’de istihdam rakamlarının beklenenden düşük çıkmasının petrol talebini düşüreceği endişesiyle emtia fiyatları geriledi.

Bugün açıklanan verilere göre, Mayıs ayında ülkede istihdam 38,000 arttı. Bu, Eylül ayından beri en düşük artış. Verilerin ardından petrol fiyatları yüzde 1.1 değer kaybetti. Öte yandan, ABD ISM imalat PMI endeksi de 2009 Eylül’den beri en düşük seviyeye indi.

Temmuz vadeli petrolün varili Nymex’te saat 12:03 itibariyle 1.15 dolar düştü ve 101.55 dolar oldu. Temmuz vadeli Brent tipi petrol ise ICE Futures Europe’ta 79 sent gerileyerek 115.94 dolardan işlem gördü.

Dün Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker’ın Yunanistan’a ek yardım yapılabileceğini açıklamasıyla petrol üç haftanın en yüksek seviyesine çıkmıştı. Kontrat, 102.70 dolar olarak 10 Mayıs’tan beri zirveyi görmüştü.Kaynak:Borsagundem.com