Halka arz haberlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Çemaş, Niğbaşı halka arz etmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili haber aşağıda yer almaktadır:

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.’nin bağlı ortaklığı Niğbaş Niğde Beton Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu, 6 Haziran 2011 Pazartesi günü gerçekleştirdiği toplantıda kayıtlı sermaye sistemine geçme ve halka açılma kararı aldı. Alınan karara göre halka arz, mevcut ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak Niğbaş’ın ödenmiş sermayesinin 22 Milyon TL’den 30 Milyon TL’ye artırılması, 8 Milyon hissenin tahtadan satışı şeklinde gerçekleştirilecek. Niğbaş Genel Müdürü Talat Akıncı, aracı kurumla sözleşme imzalamak ve 30 Haziran neticelerini de içerecek şekilde halka arzın gerçekleşmesi için gerekli işlemleri takiple görevlendirildi.

Kamu iktisadi teşekkülü olarak 1969 yılında kurulup 1993 yılında önce Işıklar Yapı Holding, sonra da grup şirketlerinden Çemaş bünyesine katılan Niğbaş, Niğde’de iki ayrı üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor. Betonarme prefabrik yapılar, hazır beton, santrifüjlü beton elektrik direkleri, beton çit direkleri ve beton şehir mobilyaları üreten fabrika, 60 bin m2 alan üzerinde kurulu. Diğer fabrikası ise Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde 27 bin m2lik bir alan üzerinde yapı kimyasalları üretiyor, Niğbaş toplam 168 çalışanı ile aynı zamanda Niğdenin ikinci büyük sanayi kuruluşu.

Hissedarları arasında İller Bankası’nın da bulunduğu Niğbaş, yine Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arazisinde renkli beton kiremit fabrikası kurmayı hedefliyor. Beton ürünleri ve yapı kimyasalları alanında ürün gamını yıllar itibariyle sürekli genişleten Niğbaş Niğde Beton Sanayi A.Ş.’nin 6 Haziran 2011 Pazartesi günü gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında halka arz kararı alındı. Aracı kurumla sözleşme imzalamak ve 30 Haziran 2011 neticelerini de içerecek şekilde şirketi halka arza hazırlamak üzere Niğbaş Genel Müdürü İnşaat Mühendisi Talat Akıncıya görev verildi.Kaynak:Borsagundem.com