Borsa yorumu ve dış piyasa analizi bölümünde İntegral Menkul tarafından hazırlanan dış piyasa yorumunu sizler sunuyoruz.

Altın fiyatlarını ve günlük borsa yorumlarını sitemizden takip edebilirsiniz:

İngiltere’de enflasyon yükselmeye devam ediyor;      İngiltere’de Ağustos ayında yıllık bazda yüzde 4,5 olan tüketicifiyat endeksinde yıllık artış Eylül ayında yüzde 5,2 oldu. ÜlkeninUlusal İstatistik Kurumundan (ONS) yapılan açıklamaya göre,enflasyon oranının artmasında elektrik ve doğalgaz fiyatlarındakiartış etkili oldu.

Tüketici fiyat endeksindeki yüzde 5,2’lik artışın2008 yılından bu yana görülen en yüksek enflasyon oranı olduğubildirildi.Moody’s, Fransa’yı uyardı;

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s InvestorsService, Fransa’nın “Aaa” olan kredi notununun, borç hacmi veAvrupa borç krizinden gelebilecek potansiyel ek yükümlülüklerdendolayı baskı altında olduğunu kaydetti.ABD’de üretici fiyatları beklentilerden hızlı arttı;

Ağustos ayında değişiklik göstermeyen üretici fiyatları endeksiEylül ayında yüzde 0.8 ile son beş ayın en hızlı artışını gerçekleştirdi.Beklentiler, üretici fiyatlarının yüzde 0.2 artması yönündeydi.Çekirdek üretici fiyatları endeksi ise yüzde 0.2 ile tahminlerinüzerinde bir artış gösterdi.

Kaynak:

İntegral Menkul Araştırma ve Analiz Departmanı

Adres     : Eski Büyükdere Caddesi Spring Giz Plaza K:19 D:57 Maslak/İstanbul

Telefon  : 444 1 858 (ULU)

Faks       : +90 (212) 328 30 81

Mail       : bilgi@integralmenkul.com.tr

Web       : www.integralmenkul.com.tr