Altın fiyatların yükselecek mi? Altın ne kadar yükselir? Altın düşer mi? Altın piyasasında yaşanan gelişmeleri  ve foreks piyasası gümüş yorumunu sizlere sunuyoruz.

Aşağıda yer alan altın fiyatları ve gümüş yorumu Ekoklinik.com sitesinde yer alan MIG Bank ( http://www.migbank.com )  Altın ve Gümüş Raporu!dur:

“Aşırı alış seviyelerinden gerilemeye başladı

*Altın oluşturduğu DeMark yorulma sinyalinin de etkisiyle aşırı alış seviyelerinden gerilemeye başladı.

*Alıcıların yükseliş trendini çok-yıllık yükseliş kanalının tavan seviyesi olan 1530.00 seviyelerine doğru devam ettirebilmesi için, piyasanın çok-yıllık zirve olan 1488.69 ve psikolojik direnç seviyesi olan 1500.00 seviyelerinin üzerinde kapatması gerekiyor.

*Destek seviyeleri, 1479.02 ve 1468.21. Eğer bu seviyeler aşağı kırılırsa, piyasanın eski zirve seviye olan 1447.82 seviyelerine doğru gerilemesi mümkün.

*Altın‘ın COT likidite göstergesi 1,5 yıldır hareket ettiği aralığı aşağı kırmıştı. Ancak, piyasa tekrar bu aralığın üzerinde hareket etmeye başladığı için bu göstergeyi de ayrıca izlemeyi sürdürüyoruz.

Kısa v. trend Uzun v. trend Yeni sinyal bekliyoruz.

Yükseliş momentumunu kaybediyor

*Stop seviyemiz 42.2748 seviyesine yükseltildi. Gümüş yeni zirveler oluşturmayı sürdürüyor ancak aynı zamanda yükseliş momentumunu kaybediyor.

*Açtığımız alış pozisyonunu koruyoruz ve elde ettiğimiz kârı muhafaza edebilmek için stop seviyemizi yükselttik. Eğer piyasa 45.0700 seviyesini yukarı kırmayı başarırsa, piyasadaki yükselişin 1980 yılında görülen zirve seviyelere doğru devam etmesi mümkün.

*Altın gümüş karşısında 13 yıllık destek seviyesini aşağı kırdığı için, gümüşün altına oranla daha iyi performans göstermeyi sürdürmesi beklenebilir

*Piyasanın eski salınım zirvesi olan 38.1650 ve 36.4050 seviyelerine doğru aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilmesi için 41.6820 ve 40.0000 seviyelerinin sert şekilde aşağı kırılması gerekiyor.

Kısa v. trend Uzun v. trend Strateji 38.4380 seviyesinde 1 birim ALIŞ pozisyonundayız. Hedef: 45.0700, Stop: 42.2748″

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com