Global Yatırım Holding ve Karsan şirket haberleri ve hisse senetleri yorumu Şeker Yatırım tarafından bugün yayımlanan bültende yer aldı.

Global Yatırım Holding (GLYHO.IS)  önceki açıklamalarında İtalyan bağımsız portföy yönetim şirketi Azimut ile portföy yönetimi ve pazarlama konularını kapsayan bir çerçeve anlaşması imzalandığını belirten  şirket, bağlı ortaklığı Global Menkul Değerler’in halka arzında Azimut’un %5 hissedar olması için gerekli hisseleri satın aldığını belirtti.

Ayrıca anlaşma uyarınca Azimut’un Global Portföy Yönetimi’nde %60 oranında hissedar olmasına ilişkin sürecin devam ettiği belirtildi.
Borsa Yönetim Kurulu, Global Menkul Değerler’in 29 Haziran 2011 tarihinden itibaren  “GLBMD.Y”  kodu ile 1,65 TL baz fiyattan İMKB’de işlem görmeye başlayacağını bildirdi.
Karsan (KARSN.IS)  Hyundai Motor Company tarafından geliştirilecek olan 3-6 ton arasında azami yüklü ağırlığa sahip van, kamyon ve minibüs versiyonlarını içeren yeni bir ticari araç modelinin Avrupa ve bölge pazarları için münhasır üreticisi ve Türkiye’deki münhasır dağıtıcısı olma amacına yönelik anlaşma imzalayacağını bildirdi. Üretime başlangıç yılı 2014 olarak belirlenirken, ilk 7 yılda 200,000 adedin üzerinde üretim gerçekleştirilmesinin hedeflendiği bildirildi.