Günlük VOB yorumları bölümünde Şeker Yatırım tarafından hazırlanangünlük VOB yorumunu sizlere aktarıyoruz. Sitemizde, VOB piyasalrındaki gelişmeleri ve borsa yorumlarını takip edebilirsiniz:

Şeker Yatırım ( http://www.sekeryatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Raporu:

“Endeks 30 Haziran Vadeli Sözlesmeler – Dün aksam faizleri degistirmeme kararı alan FED Açık Piyasa Komisyonu (FOMC) ekonomik toparlanmadaki yavaslamalara dikkat çekti. -Yunanistan ile ilgili yeni sorun alınacak kemer sıkma tedbirlerinin Cuma günü parlementodan geçirilecek olması.Bunun nedeni de AB ve IMF tarafından saglancak yeni yardımın bu sarta baglı olması. – Yurtiçinde bugün PPK toplantı sonucu açıklanacak.JP Morgan Türkiye için tavsiyesini ‘ Agırlıgını azalt’ seviyesine düsürmesi piyasalarda bugün sıkıntılı ve asagı yönlü bir hareket görmemizde etkili olacak. -Bugün VOB 30 Haziran vadeli sözlesmenin 400 ‘ 500 puan asagı dogru açılmasını bekliyoruz. -Haziran vadeli VOB 30 sözlesmelerinde 75.800-.75.000 direnç seviyesi olarak izlenmelidir. Asagı çekilmelerde 74.000-73.650 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Dolar Haziran Vadeli Sözlesmeler -Dolar günü 1.6115 seviyesinden kapattı. Bu sabah bankalararası dolar kotasyonu 1,6250 seviyelerinde seyretmektedir. -Güne baslarken Euro/Dolar paritesinin 1.4298 seviyesinde oldugunu görmekteyiz. Yunanistan’da yasanan borç krizine iliskin endiseler yurtdısı ve yurt içi piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Cari açık ile ilgili endiselerin devam etmesi ve bununla beraber yabancı yatırımcıların borsadan çıkarak dolarda pozisyon alması ve turizm sezonuna girilmesine ragmen döviz girisinin istenilen düzeyde olmaması dolardaki yükselisin nedenlerindendir. Yukarı yönlü hareketlerde 1.6250 ilk direnç seviyesi olurken, asagı dogru hareketlerde ise 1.6000-1.5850 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. -Haziran vadeli dolar kontratlarında açılısta teorik fiyata göre 1.6300 – 1.6400 bant aralıgında islem görmesini beklemekteyiz.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir…

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
Kaynak:Ekoklinik.com